Top 5 filmov pre Inšpiráciu k cestovaniu

06.09.2017Keď chcete podnietiť aby sa niekto zamyslel nad cestovaním, nie je lepší spôsob, ako získať inšpiráciu pri sledovaní skvelého filmu, ktorý sa odohráva v ďalekej krajine. Ak máte cestovnú horúčku a chcete aby sa vám ulavilo, máme pre Vás ten najlepší zoznam! Týchto 5 cestovných filmov bude podnecovať cestovnú horúčku a dostanete sa v okamihu z gauč-surfing na body-surfing!

 

1. Stratené v preklade (Lost in Translation)

Tento podhodnotený film je film snov milovníkov mesta. Prebieha v strede energetického Tokia.Film ukazuje skúsenosti dvoch náhodných Američanov ktorí zdieľajú rovnaký hotel. Tento krásny film je preplnený mestskými svetlami, jedinečnou kultúrou a množstvom humoru.

 

2. Útek do divočiny (In to the wild)

Inšpirovaný skutočnými udalosťami, “Into the Wild” sleduje putovanie pútnika, ktorý preruší vzťahy so svojou rodinou a usiluje sa o dobrodružstvo v USA a nakoniec skončí na Aljaške. Momentom interakcie medzi miestnymi obyvateľmi je vrcholom tohto filmu, ale stále bude inšpirovať tých, ktorí si vždy želali ikonický americký výlet.

 

3. Pod Toskánskym slnkom (Under the Tuscan sun)

Milovníci romantiky boli pobúrení filmom pod “toskánskym slnkom” za svoj romantický predpoklad, zatiaľ čo cestujúci zbožňovali tento film za nádherné prostredie: Toskánsko, Taliansko. Tento film, pri ktorom sa cítite dobre, predstavuje Diane Lane ako stratenú ženu v strednom veku, ktorá sa rozhodne nechať to všetko za sebou a zakúpiť si vilu v Toskánsku, kde o nej nikto vôbec nič nevie. Sledujte tento film s určitou opatrnosťou – môžete byť nútený utekať do Talianska po sledovaní!

 

4. Polnoc v Paríži (Midnight in Paris)

Kto môže odolať filmu v Paríži? Tento zaujímavý film s hviezdou Owena Wilsona ako spisovateľa, ktorý nájde časovú slučku do dvadsiateho storočia v Paríži, zatiaľ čo stratil jednu ulicu. Každú nasledujúcu noc sa vráti do obdobia, v ktorom idylizuje a dozvie sa o sebe veľa. Krása Paríža je ešte výraznejšia počas zábleskových záberov. Aj keď nie sme schopní cestovať späť v čase 100 rokov, tento film bude stále motivovať a naplánovať si ďalšiu cestu do “mesta svetiel”.

 

5. Pláž (The Beach)

Hoci v tomto filme hrá hviezdy Leonardom DiCapriom, skutočnou hviezdou tohto filmu je Thajsko. Príbeh je o mladých ľuďoch, ktorí sa chystajú nájsť idylickú pláž. Ale na ich ceste sa nakoniec zničí to, čo hľadajú. Krása Thajska je naplno zobrazená v tomto filme. Takže zbaľte si kufre a majte svoj pas pripravený, ak máte v pláne sledovať “The Beach”!