5 najlepších alternatív City Breaks v Európe

27.10.2017Valletta

Prečo ísť? Samotný ostrov Malta je husto obývaná ostrovná krajina v Stredozemnom mori ktorý postavili rytieri sv. Jána v 16. storočí.V priebehu histórie bola ovládaná Feničanmi, Kartágom, Rímom, Byzantskou ríšou, Francúzmi a Spojeným kráľovstvom. Najstaršia pevnosť v Malte, pevnosť St Angelo a Hal Saflieni Hypogeum . Neuveriteľný pohrebný komplex vyrezaný do skaly .Sú jedným z nezabudnuteľných pamiatok, ale mesto nie je bez súčasných hmatov, ako napríklad mestská brána Renzo Piana, dokončená pred dvoma rokmi. A v roku 2018 Valletta oslávi titul Hlavného Mesta kultúry. Na úzkej, rušnej ulici Strait nájdete bary a živú hudbu, reštaurácie, vrátane nenáročného Da ‘Pippo Trattoria, kde podávajú vynikajúcu taliansku kuchyňu a elegantné bistro Guze – v budove zo 16. storočia. Špecializuje sa na miestnu kuchyňu, králičie a bravčové jedlá, jedlá z cestovín a rizoto.

 

Wroclaw

Prečo ísť? Môže sa to zdať ťažko vysloviť (niektorí na Guardian Travel stále bojujú), ale nedovoľte, aby ste prestali objavovať toto vášnivé poľské mesto s radikálnou históriou.Wrocław je mesto v juhozápadnom Poľsku na rieke Odra. Hlavné mesto Dolnosliezskeho vojvodstva. V tomto roku je Wrocław hlavným mestom kultúry. S programom od špeciálne upravených filmových a operných predstavení až po letný koncert s Davidom Gilmourom z Pink Floyd. Zatiaľ čo súčasná strana mesta – ako je umelecký a večierkový priestor Neon Side Gallery – je dôstojným rozptýlením. Nedovoľte, aby ste zastavili ďalšie skúmanie mesta; staré mesto, ktoré je plné mostov a parkov, je nádherným miestom na objavovanie.

 

Girona

Prečo ísť? Len hodinu jazdy od krásneho pobrežia Costa Brava môžete nájsť mesto Girona ktorá ponúka návštevníkom krásnu Katalánsku kultúru bez rojov turistov, ktorí zostupujú do Barcelony počas vrcholnej sezóny. Cyklisti už dlho používajú mesto ako tréningovú základňu. Dan Craven nedávno odporúčal cykloturistickú kaviareň La Fabrica ako miesto, kde môžete získať tipy na to, kde jazdiť. Veci, ktoré môžete vidiet, keď nezabúdate na modernistickú architektúru, zahŕňajú starobylú katedrálu a múzeum venované mestskej židovskej histórii. Reštaurácia El Celler de Can Roca od Michelin je dobrá volba, zatiaľ čo jazzový jazdecký klub Sunset patrí medzi miesta na tanec.

 

Bologna

Prečo ísť? Ak by bolo niekde miesto, kde by ste si mohli vychutnať kvalitné a chutné talianske jedlo, je to tu. V krásnom univerzitnom meste, ktoré prekypuje klasickými trattoriami – od chytrých Ristorante Biagi až po lacné miestne domy, ako je Trattoria Anna Maria. Obe miesta majú zamestnancov, ktorí tam boli po celé desaťročia. Napriek tomu, že stolovanie, spolu s jeho aperitívovou kultúrou a bohatou náboženskou architektúrou je hlavným lákadlom pre väčšinu návštevníkov. Bologna má aj mladšiu stránku. Infocentrum Libreria modo je dobrým východiskovým bodom na zistenie viac o meste, ako je sociálne centrum XM24, ktoré má každý štvrtok pravidelné akcie, ako napríklad týždenný organický trh. Ak navštívite mesto v novembri, uistite sa, že vaša cesta sa zhoduje s jednou z popredných kultúrnych podujatí v Bologni, medzinárodným komiksovým festivalom Bilbolbul.

 

Marseille

Prečo ísť? V najstaršej štvrti Quartier du Panier nájdete kaviarne a obchody – napríklad klasické múzeum La Grande Savonnerie – a súčasné galérie pozdĺž Rue Sainte a Rue Grignan. Okrem nádherných historických pamiatok, ako je obrovský neo-byzantský kostol Nôtre-Dame de la Garde, nájdete aj mladšie, zdobenejšie mesto Marseille a objavíte miesta ako umelecký a spoločenský priestor Friche La Belle de Mai. Má strešný bar a kino v prírode počas celého leta. Viac tipov nájdete v našom nedávnom mestskom sprievodcovi.