NAJLEPŠIE DESTINÁCIE V EURÓPE NA POTÁPANIE

02.04.2019Vychutnajte si nádherný ponor v čistých modrých vodách Európy

Európa nie je len ideálnou destináciou na predĺžený víkend, ale je aj ideálnou destináciou pre milovníkov potápania. Pripravte si masky, plutvy, potápačské obleky a vychutnajte si nádherný pobyt v čistých modrých vodách Európy. Z Chorvátska do Španielska cez Anglicko sme pre vás vybrali niektoré z najlepších potápačských destinácií v Európe.
 

Gozo Island - Best diving destinations in Europe - Copyright View Apart - European Best Destinations
 

1. Ostrov Gozo
Malta

Malta Vám počas celého roka ponúka tie najlepšie klimatické podmienky v Európe, ako aj telejšiu vodu. Objavte podvodné hĺbky Stredozemného mora v čistých vodách ostrova Gozo.  Potápanie je tu možné po celý rok. Okrem toho, obyvatelia Malty sú veľmi priateľskí a štedrí ľudia, urobia z teba svoju neuveriteľnú krajinu.

Tenerife - Best diving destinations in Europe - Copyright Jan-Nor Photography - European Best Destinations
 
2. Tenerife
španielsko

Užite si modré vody jednej z najslnečnejších destinácií Európy. Tento ostrov Kanárskych ostrovov každoročne víta potápačov z celého sveta. Vychutnávajú si teplé a čisté vody, ako aj neuveriteľnú faunu a flóru.

Losinj - Best diving destinations in Europe - Copyright xbrchx - European Best Destinations
 
3. Lošinj
Chorvátsko

Chorvátsko je rajom pre milovníkov prírody a potápania. Vďaka svojej zachovanej prírode a výnimočnej krajine, patrí medzi najkrajšie krajiny v Európe.

Doprajte si dovolenku ďaleko od davu, hluku a znečistenia na ostrove Lošinj. Ponorte sa do modrých vôd Lošinju, aby ste objavili jeho podvodné poklady. Samozrejme si môžete rezervovať hotel, apartmán, vilu, penzión za najlepšiu cenu v Lošinji, ale aj v okolitých mestách, ktoré spájajú ostrov ako Zadar a Pula. Lošinj nie je stratený raj, pretože má aj svoje vlastné letisko!

Guadeloupe - Best diving destinations in Europe - Copyright Vlad61 - European Best Destinations
 
4. Guadeloupe
Francúzsko

Guadeloupe je určite jedným z najkrajších regiónov vo Francúzsku na potápanie! Guadeloupe je pomerne ďaleko od Paríža, ale nemá nič, čo by závidelo hlavnému mestu s vynikajúcou turistickou ponukou. Je vzdialené 6000 km od francúzskeho pobrežia v blízkosti Venezuely.

Môžete sa tešiť na Karibské more a Atlantický oceán. Príďte a objavte jeho výnimočné morské dno a rezervujte si hotel za najlepšiu cenu v Guadeloupe pre dovolenku snov.

Capri - Best diving destinations in Europe - Copyright Reidl - European Best Destinations
 
5. Capri
Taliansko

Mariah Careyová strávila svoju dovolenku v Capri. Ak ju vôbec nechcete vidieť, skočte do modrých vôd Capri: sú tak bohaté a oslňujúce ako jeho krajina.

Tento taliansky ostrov zviedol tých najnáročnejších cestovateľov. Urobte si prehliadku ostrova a urobte niektoré z najlepších aktivít, ktoré sme pre vás vybrali! Rezervujte si hotel za najlepšiu cenu v Capri pre perfektnú dovolenku v modrých vodách 5-hviezdičkovej destinácie.

Murcia - Best diving destinations in Europe - Copyright GOLFX - European Best Destinations
 
6. Murcia
španielsko

Príďte si vychutnať jednu z najslnečnejších destinácií v Európe a jej výnimočné morské dno. Murcia je jednou z najlepších potápačských destinácií v Európe. Vody Murcia sú ideálne na potápanie. Murcia má všetko, čo môže potešiť milovníka potápania s chránenou morskou rezerváciou a neuveriteľnou flórou a faunou.

Genoa - Abbazia di San Fruttuoso - Best diving destinations in Europe - Copyright Lawrence Cruciana - European Best Destinations
 
7. Janov
Taliansko

Navštívte hlavné mesto Ligúrie, jedno z najkrajších regiónov Európy. Ak nie ste odvážny a nechcete sa potápať, môžete zažit akvárium Janov. Ak ste odvážnejší, príďte potápať do Talianska. Čaká na vás “Abazzia Di San Fruttuoso”!

Toto opátstvo sa nachádza v provincii Janov a nie je v dosahu, ale stojí za to. Pôvodná bronzová socha “Christ of the Abbys” je od roku 1954. Bronz pochádza z medailí športovcov, kanónov, náhradných dielov lodí …

 

Existuje mnoho replik tejto sochy na svete. Socha vzdáva hold tým, ktorí zasvätili svoje životy moru. Rezervujte si hotel v Janove a svoje najlepšie aktivity v Ligúrii za úžasnú dovolenku v Taliansku.