Najlepšie zábavné parky pre deti a mládež v Európe

14.02.2019Horská dráha, vlak duchov, hrad princeznej a veľké koleso, .. Objavte najlepšie zábavné parky v Európe. Pre deti, ale aj pre dospievajúcich a dospelých má Európa stovky zábavných parkov. Objavte náš výber najlepších zábavných parkov v Európe.
 

1. Disneyland
Paríž, Francúzsko

Je jedno či máte päť rokov a po byte pobehujete so svojou vlastnou postavičkou Mickey Mouse alebo ste už odrastený manažér či podnikateľ a kreslený svet Disney len obdivujete – v oboch prípadoch je Disneyland v blízkosti Paríža ideálne strávenou dovolenku.
 

2. PortAventura
Španielsko

PortAventura je zábavný park a letovisko na juhu Barcelony, v Salou, Tarragona, Španielsko na pobreží Costa Dorada. Ročne priláka okolo 4 miliónov návštevníkov, čo je najnavštevovanejší zábavný park v Španielsku.

 
PortAventura Park je tiež 6. najnavštevovanejším zábavným parkom v Európe. Súčasťou rezortu je tiež vodný park Costa Caribe a štyri hotely. Je to najväčšie letovisko na juhu Európy. V blízkosti sa nachádzajú dve letiská v priebehu 30 minút, vrátane Reus Airport. There je vlaková stanica pre PortAventura, ktorá má spojenie do Barcelony a Salou. Zábavný Park, ktorý sa nachádza na juhu Barcelony, pozostáva z piatich tematických oblastí založených na historických civilizáciách (Stredozemia, Ďaleký Západ, Mexiko, Čína a Polynézia) a jednu tematickú oblasť založenú na Sesame Street, ktorá bola otvorená v roku 2011.
 

3. Europapark
Nemecko

Europa-Park je najväčším zábavným parkom v Nemecku a druhým najobľúbenejším zábavným parkom v Európe, po Disneyland v Paríži.Europa-Park sa nachádza v juhozápadnom Nemecku, medzi Freiburgom a Štrasburgom vo Francúzsku.
 

V parku sa nachádza dvanásť dráh, z ktorých najstarší je mínový vlak Alpenexpress, v ktorom sa rýchlostná dráha preháňa cez diamantovú baňu – a najnovšia dráha je Arthur, zavesená vnútorná / vonkajšia horská dráha s kolesami a kombinácia jazdy v tme. Europa-Park má vysokokapacitné horské dráhy a atrakcie, čo znamená, že v parku sa môže zmestit až do cca. 50 000 hostí denne
 

4. Futuroscope
Poitiers – Francúzsko

Od otvorenia tento park navštívilo viac ako 46 miliónov návštevníkov čím je Futuroscope jedným z najznámejších a najobľúbenejších zábavných parkov vo Francúzsku. A jediný svojho druhu v Európe!Futuroscope je ideálnym miestom na odpočinok, s 60 hektármi pokojnej zelenej krajiny a 25 originálnych zážitkových atrakcií nenájdete nikde inde!
 

Futurescope vás pohltí fantastickou, zábavnou a rozprávkovou atmosférou s viac ako 25 originálnymi zážitkami, ktoré na vás čakajú v našich ohromujúcich atrakciách, ako sú srdce-búrlivé dobrodružstvá, odporné vzrušenia, rozmazlené cesty, rozprávková večerná show a fascinujúce atrakcie prinášajú pôžitky aby vyhovovali všetkým vkusom a vekom: filmy v obrovskom formáte, napínavé atrakcie, 3D jazdy s 4D efektmi, hry, živé vystúpenia, outdoorové aktivity a ďalšie ….
 

5. Parc Astérix
Francúzsko

Parc Astérix je tematický zábavný park vo Francúzsku založený na príbehoch Asterixa (Albert Uderzo a René Goscinny). Nachádza sa približne 35 km severne od Paríža, 32 km od Disneyland Resort Paris a 20 km od historického zámku Chantilly v Plailly.
 

Je obzvlášť dobre známy pre svoju širokú škálu dráh a začal zahrňovať jazdy a motívy z historických kultúr, ako sú Rimania, starí Gréci a teraz Egypťania, ale vždy vo vizuálnom štýle príbehov.
 

6. Gardaland
Taliansko

Gardaland je zábavný park nachádzajúci sa v severovýchodnej časti Talianska. Otvorený 19. júla 1975 zahŕňa “Gardaland”, “Gardaland Sea-Life” a “Gardaland Hotel”. Je priľahlé k jazeru Garda. Celý komplex sa rozprestiera na ploche 445 000 m2 (4 789 940 štvorcových stôp), pričom jediný zábavný park s rozlohou 200 000 m2 (2 152,782 štvorcových stôp). Vnútri sú mechanické atrakcie a tematikou studne. Každý rok ho navštívi takmer 3 milióny ľudí.
 

Gardaland bol zaradený v časopise Forbes Magazine, ktorý sa umiestnil na piatej pozícii v desiatich najlepších zábavných parkoch na svete s najlepšími obratmi a je ôsmy v Európe podľa počtu návštevníkov parku.
 

7. Legoland Billund
Dánsko

Vezmite si zábavnú a strašidelnú jazdu na Ghost – Haunted House. Zapleťte sa do Strašidelného domu, ktorý sa plazí s upírmi, duchmi a monštrami. Môžete naháňať duchov v očarenom zrkadlovom bludisku a stretnúť sa s The Crazy Scientist a jeho šialeným experimentom.
 

Môžete sa tiež tešiť na stretnutie so všetkými aktivitami LEGOLAND®, ktoré poznáte a milujete. Udržte si chladnú hlavu, keď ste prerazil Polar Land na úžasný snežný skúter s Polar X-plorer rollercoaster. Táto jazda má unikátnu 5 metrovú kvapku, ktorá premení vašu krv na ľad. Spoznajte našu kolóniu skutočných živých tučniakov v Penguin Bay. Preskúmajte fascinujúci Miniland a zažijte úžasný svet vyrobený výhradne z tehál LEGO®