6 ostrovov v Európe, ktoré musíte navštíviť

14.02.2018Ostrovy v európe

1. Korfu

Je jeden z najkrajších ostrovov v Európe hlavne pre milovníkov prírody. Nachádzajú sa tu krásne lesy, ktoré objímajú svoje hornaté pobrežie, zlatisté piesočnaté pláže a atraktívne modré zátoky. Strávte dovolenkové dni plávaním a lenošením na pláži, degustovaním tradičných gréckych jedál a objavovaním starobylých pokladov v Achilleione – paláci, ktorý sa datuje do roku 1800.

 

 

2. Santorini

Súostrovie Santorini je klenotom Egejského mora a zároveň jedným z najobľúbenejších turistických miest sveta. Ponúka jedinečný výhľad na more vďaka svojim dedinkám postaveným na niekedy až 200 metrov vysokej skale. Ide o skupinu ostrovov, ktorými sú Thirassia, najväčší ostrov Thíra, Asproníssi, Palea a Nea Kamenni, ktorý sa objavil pomerne nedávno. Santorini je unikátnou atrakciou s úžasnými skalnými útvarmi a tradičným domami vo farbách gréckej vlajky.

 

3. Sardínia-Ostrov tisícich pláží

Od dlhých úsekov s bielym mäkkým pieskom, cez drsné zátoky, veľkolepé duny až po šumivé kamienky. Také sú pláže na Sardínii. Sardínia má takmer 2000 kilometrov pobrežia s množstvom zálivov,zátok, ostrovčekov a jaskýň. Dovolenkári druhý najväčší ostrov s Stredomorí vyhladávajú hlavne kvôli slnku, piesku a moru.

 

 

4. Lanzarote

Lanzarote je mystický a okúzľujúci ostrov Kanárskych ostrovov. Piesočnaté pláže a čisté modré more tvoria fascinujúci kontrast s vulkanickou krajinou, jej krátermi a čiernymi lávovými prúdmi. Príroda a človek tu vytvorili v ojedinelej harmónii mnoho a mnoho pozoruhodností. Prekásne jaskyne, pestrofarebné záhrady, zelené palmy, rozľahlé kaktusové pole a pokojné biele dediny robia Lanzarote neobyčajným ostrovom.

 

 

5. Madeira

Ostrov Madeira je plný rôznorodých farebných kvetov a prekrásnych hôr pretkaných originálnym zavlažovacím systémom nazývaným levády. Ak ste milovníkom prírodných krás, hôr a turistiky Madeira je správnym miestom pre Vašu aktívnu dovolenku.

 

 

6. Malta

Malta je ostrovná krajina v Stredozemnom mori, južne od Sicílie. Z maltského súostrovia sú obývané iba tri najväčšie ostrovy: Malta, Gozo a Comino. Väčšia časť pobrežia maltských ostrovov je skalnatá s množstvom pôvabných zátok. Územie je prevažne nížinné, doplnené o nízke kopce s pestovateľskými terasami.